Jánošíkov pohár 1.ročník

Turnaj Jánošíkov pohár - Predprípravka

8. mája 2014 sa na ihrisku v Dunajskej Lužnej uskutočnil pilotný ročník futbalového turnaja Jánošíkov pohár. Svoje umenie a nadšenie pre šport na ňom ukázala takmer stovka mladých a šikovných futbalistov. Podujatie organizovala predprípravka obecného klubu spolu s výdatnou pomocou rodičov, sponzorov a výboru klubu.

Cieľom organizátorov tohto športového stretnutia bolo nie len získavanie nových skúseností pre začínajúcich futbalistov, ale aj prezentácia domáceho klubu a jeho práce s mládežou, na ktorú sa v Dunajskej Lužnej kladie veľký dôraz. Aj preto sa okrem domácich na turnaji predstavili družstvá zo Senice, Pohronia, Moravan, Interu Bratislava, Petržalky, Šamorína a Rače.

Naši chlapci predviedli sympatický výkon a ukázali sa vo veľmi dobrom svetle. Výhrou v prvých dvoch zápasoch v skupine si zabezpečili postup do semifinále, kde však podľahli Rači. V nasledujúcom zápase sa z výhry tešila Senica, a tak mladí futbalisti z Dunajskej Lužnej v konečnom hodnotení obsadili pekné 4. miesto. Týmto umiestnením určite potešili svojich fanúšikov, no najväčšiu radosť urobili práve nám trénerom. Pre trénerov je veľmi potešiteľné a zároveň motivujúce k ďalšej práci to, že cesta ktorou sme sa vydali v septembri, po absolvovaní Strakovho Memoriálu, no najmä absolvovaním turnaja v Korni, za účasti slovenskej špičky, sa nesie v pozitívnom duchu.

Našou filozofiou je vychovať futbalové osobnosti, pričom nám veľmi záleží na tom, aby chlapci nehrali futbal z povinnosti, ale pre radosť. Pretože práve radosť z hry je základným elementom pri učení nových zručností. To, že našich zverencov futbal baví nám dokazujú svojou dochádzkou a aktivitou na tréningoch a zápasoch.

Radi by sme sa poďakovali prezidentovi klubu Dunajskej Lužnej, Jurajovi Jánošíkovi, za prácu, ktorou vytvára a rozvíja u detí kladný vzťah k športovým aktivitám. Práve preto sme sa rozhodli, že turnaj ponesie jeho meno. Veľké ďakujem patrí aj rodičom, ktorí nemalou mierou pomohli pri organizácii a v neposlednom rade aj vedeniu klubu za vytvorenie vhodných podmienok.

Veríme, že Jánošíkov pohár 2014 ukázal všetkým futbalovým priaznivcom, že v Dunajskej Lužnej rastie mnoho talentovaných futbalistov. Dúfame, že takýto priaznivý vývoj bude pokračovať aj ďalej. Už dnes máme naplánovaných veľa ďalších podobných podujatí. Touto cestou by sme vás chceli povzbudiť a pozvať k nám, radi medzi sebou privítame nových chlapcov, budúcich členov futbalového klubu Dunajskej Lužnej. V prípade akéhokoľvej záujmu kontaktujte príslušných trénerov podľa veku. Kontakty sú na web stránkách jrdnotlivých družstiev.

Turnaja sa zúčastnili Michal Vajda, Maxim Štrajt, Hugo Plátek, Adam Tatranský, Patrik Mcdonell, Matúš Škurla, Adam Bulla, Roland Gál, Anton Košč, Juraj Baláž, Ben Jeck, Samuel Hanúsek, Šimon Pichňa, Miroslav Mička, Dávid Sakáč.

Tréneri predprípravky, Dominik Teraz a Radovan Nosko